Що таке мобінг і як його уникнути: практичні поради

7 лютого у ДНЗ «Ржищівський професійний ліцей» в рамках місячника методичної роботи пройшов захід «Що таке мобінг і як його уникнути: практичні поради».
Мобінг (від англ. to mob – переслідувати, нападати гуртом) – це психологічний терор, тиск, цькування співробітниками свого ж колеги. Якщо вас часто і, на вашу думку, безпідставно критикують, ігнорують ваші успіхи, перебільшують прорахунки, якщо вам здається, що ставлення до вас з боку колег і керівництва є упередженим, якщо ви часто отримуєте від співробітників необхідну інформацію в останній момент або тоді, коли вона вже неактуальна, якщо ви є об’єктом пліток, насмішок і образ, то, ймовірно, ви – жертва мобінгу.
Практичний психолог –методист Соломенцева Л.М. інформувала педагогічних працівників про істотні ознаки мобінгу, форми його вияву та наслідки, а також надала поради, як уникнути мобінгу: намагатися порозумітися з педагогічним колективом, бути більш привітними та усміхненими, не розповідати пліток, не поспішати себе порівнювати з іншими тощо.
Лариса Миколаївна також повідомила, що у 2019 році у Верховній Раді вже зареєстровано законопроект №10118 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії мобінгу», яким передбачається адміністративна відповідальність за цькування на роботі.